Archiwum kategorii ‘Wydarzenia’

Pokój i Dobro!

SERDECZNIE  ZAPRASZAMY NA MSZE ŚW.  W PIERWSZE NIEDZIELE MIESIĄCA.

Rozpoczęcie  Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w kaplicy nad zakrystią (wejście obok kościoła,I-piętro), następnie: Msza św. w kaplicy oraz spotkanie braterskie w salkach katechetycznych.

Terminarz i tematy spotkań braterskich:

6 WRZEŚNIA : –  rozpoczynamy tematy formacyjne “ Charyzmaty Św . Franciszka”

4 PAŹDZIERNIK: Dzień z Duchowością Franciszkańską –

wyjątkowo zaczynamy o 13:10 w kościele

-Adoracja

-Msza św.

-poczęstunek

-Koronka do Bożego Miłosierdzia

-wykład o św.Ludwiku IX

-praca w grupach

-wnioski

-Agapa

8 LISTOPAD : – nabożeństwo na cmentarzu ,  występ ‘Żywych Kamieni” w sali .

6 GRUDNIA : – mikołajki

3 STYCZNIA : – spotkanie opłatkowe

7 LUTY :  –  charyzmaty Św. Franciszka

6 MARCA :

– wstępnie  rekolekcje wielkopostne 4-6 marca  ( piątek godz. 17, sobota – godz. 16 i niedziela godz. 15)

–  podsumowanie rekolekcji +  charyzmaty Św. Franciszka

3 KWIETNIA : –  jajeczko

8 MAJA : – charyzmaty Św. Franciszka

5 CZERWCA : –  grill

 

Wspomnienia św. franciszkańskich:

28.04 – wspomnienie bł.  Luchezjusza i Buonadonny – I  tercjarzy – można zyskać odpust zupełny

15.05 – wspomnienie św. Małgorzaty z Cortony  tercjarka – można zyskać odpust zupełny

24.05 – święto poświęcenia asyskiej Bazyliki św. Franciszka

8.06 – wspomnienie św. Jadwigi Królowej tercjarki – można zyskać odpust zupełny

13.06 – odpust św. Antoniego – można zyskać odpust zupełny

2.08 –odpust Porcjunkuli z okazji uroczystości Matki Bożej Anielskiej – można zyskać odpust zupełny
11.08 – wspomnienie św. Klary Asyskiej – można zyskać odpust zupełny

25.08wspomnienie św. Ludwika IX, króla, patrona FZŚ –  można zyskać odpust zupełny

17.09 – święto Stygmatów św. Franciszka – można zyskać odpust zupełny

3.10 – wigilia śmierci św. Franciszka z Asyżu – Transitus (łac. przejście)

4.10 – Uroczystość św. Franciszka z Asyżu – można zyskać odpust zupełny

17.11 – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, patronki FZŚ – można zyskać odpust zupełny

29.11 – Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • Digg
  • Wykop
  • del.icio.us
  • LinkedIn
  • Google Buzz
  • Google Bookmarks
  • RSS
  • email
  • Drukuj

 

16.12.2013 – Duchowość Franciszkańska, s. Iwona

UWAGA: 16 grudnia po raz ostatni spotykamy się w roku 2013, kolejne spotkania będą się odbywały w Nowym Roku.

COTYGODNIOWE  SPOTKANIA FORMACYJNE ODBYWAJĄ SIĘ :

W PONIEDZIAŁKI  – O GODZ. 19. 15 ;

w SALCE  NAD KAPLICĄ  zwaną ” FRATERNIĄ”

(wejście obok zakrystii, schodami do góry – II piętro).

SPOTKANIA MIESIĘCZNE – poza spotkaniami cotygodniowymi wspólnota spotyka się raz w miesiącu – zwykle jest to  1-wsza niedziela danego  m- ca.

Najbliższe takie spotkanie odbędzie się:

05 stycznia 2014 – rozpoczęcie  Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w kaplicy nad zakrystią (wejście obok kościoła,I-piętro), następnie: Msza św. w kaplicy oraz spotkanie braterskie w salkach katechetycznych.

                                                      SERDECZNIE  ZAPRASZAMY OSOBY PEŁNOLETNIE

                                                                                         ORAZ RODZINY Z DZIEĆMI!  

Plan kolejnych zeszycików z DUCHOWOŚCI FRANCISZKAŃSKIEJ

  • nr.19 „FRANCISZEK UBOGI Z CHRYSTUSEM” – s. Iwona
  • nr.20 „FRANCISZKAŃSKA SOLIDARNOŚĆ Z UBOGIMI” – s. Danuta
  • nr.21 „FRANCISZEK NIESIE POKÓJ” – br. Tadeusz
  • nr.22 „FRANCISZEK A MISJE” – siostra Mirka


 

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • Digg
  • Wykop
  • del.icio.us
  • LinkedIn
  • Google Buzz
  • Google Bookmarks
  • RSS
  • email
  • Drukuj

Zapraszamy na spotkania formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich:

8-grudnia sobota 14,00 – III SPOTKANIE Z DUCHOWOŚCIĄ FRANCISZKAŃSKĄ -w Kościele

10-grudnia poniedziałek REKOLEKCJE PARAFIALNE-brak spotkania

17-grudnia poniedziałek 19,00 -Msza Św. + Adoracja

6-styczeń niedziela 15,00 -Msza św.+ spotkanie

7-stycznia 
poniedziałek 19,15 – Duchowość franciszkańska-„MARYJA W ŻYCIU FRANCISZKA” – Małgosia

14-stycznia poniedziałek 19,15 -katecheza o.Jozafat

21-stycznia 
poniedziałek 19,00 -Msza św. + Adoracja

28-stycznia
 poniedziałek 19,15 – Rozważanie Słowa Bożego z nadchodzącej niedzieli.

Kolejne tematy przedstawiać będą:

  • nr.12 „SŁOWO BOŻE I SŁOWO LUDZKIE W ŻYCIU FRANCISZKA” – siostra Iwona
  • nr.14 „MODLITWA I KONTEMPLACJA W ŻYCIU FRANCISZKA” – siostra Anna K.
  • nr.15 „MIŁOŚĆ W ŻYCIU FRANCISZKA” – brat Marek
  • nr.16 „BRATERSTWO W ŻYCIU FRANCISZKA” – siostra Anna S.
  • nr.17 „BRAT WSZYSTKICH STWORZEŃ – PIEŚŃ SŁONECZNA” – siostra Helena
  • nr.18 „POSŁUSZEŃSTWO W ŻYCIU FRANCISZKA” – siostra Ewa
  • nr.19 „FRANCISZEK UBOGI Z CHRYSTUSEM” – siostra Iwona
  • nr.20 „FRANCISZKAŃSKA SOLIDARNOŚĆ Z UBOGIMI” – siostra Danuta
  • nr.21 „FRANCISZEK NIESIE POKÓJ” – brat Tadeusz
  • nr.22 „FRANCISZEK A MISJE” – siostra Mirka


Planowany wyjazd 
do Medjugorie w czasie przyszłorocznych wakacji.

Wyjazd z Wrocławia w terminie 13-21 lipiec 2013.

Koszt wyjazdu 500 zł i 200 E.

w programie  Mediugorje, Ludbreg, Makarska, Dubrownik, Lokrum, Mostar

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • Digg
  • Wykop
  • del.icio.us
  • LinkedIn
  • Google Buzz
  • Google Bookmarks
  • RSS
  • email
  • Drukuj

19. Pielgrzymka Franciszkańskiego Zakonu Świeckich trwała w dniach 20-21 lipca na Jasnej Górze. Pod hasłem „Franciszkanie świeccy w Domu Bożym” modliło się ok. 4 tys. członków zakonu z całej Polski.

Centralnym punktem spotkania była uroczysta Eucharystia odprawiona o godz. 11.00 pod Szczytem Jasnogórskim. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej Damian Muskus, franciszkanin.

W uroczystościach uczestniczyli m.in.: przełożona narodowa Franciszkańskiego Zakonu Świeckich s. Joanna Berłowska oraz o. Marian Jarząbek, przewodniczący Konferencji Asystentów Narodowych wraz z asystentami regionalnymi i wspólnotowymi.

Słowa powitania do wiernych skierował o. Łukasz Buzun, podprzeor Jasnej Góry. „Jak głoszą wasze konstytucje, wszyscy wierni powołani są do świętości, każdy z nas może kroczyć własną drogą duchową do świętości, a wy obraliście tę drogę, która jest drogą przetartą przez św. Franciszka, kroczycie i żyjecie Ewangelią na jego sposób” – zaznaczył podprzeor. Czytaj dalszą część wpisu »

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • Digg
  • Wykop
  • del.icio.us
  • LinkedIn
  • Google Buzz
  • Google Bookmarks
  • RSS
  • email
  • Drukuj

I EUROPEJSKI KONGRES MŁODZIEŻY FRANCISZKAŃSKIEJ I FRANCISZKAŃSKIEGO ZAKONU ŚWIECKICH

Początkowo kongresy w Europie gromadziły tylko Młodzież Franciszkańską. Od 1999 roku odbyło się 5 takich spotkań. W dniach 9-15 lipca 2012, w Lisieux (Francja) odbył się I Europejski Kongres MF i FZŚ. Na zaproszenie odpowiedzieli członkowie Rad Narodowych FZŚ i MF (lub ich reprezentanci) z 25 krajów Europy. Łącznie koło 160 osób. Ze względu na dużą rangę wydarzenia obecna była także Rada Międzynarodowa. Oficjalnymi językami były francuski, angielski i włoski.

Lisieux zostało wybrane ze względu na św. Teresę od Dzieciątka Jezus. Została ona patronką kongresu i naszą gospodynią. Wspólnie staraliśmy się odkrywać podobieństwa jakie łączą życie św. Teresy i nauczanie św. Franciszka z Asyżu. Ponadto w dniu 12 lipca przypada rocznica ślubu jej rodziców, błogosławionych Ludwika i Zelie Martin. Dowiedzieliśmy się, że Zalie Martin, matka św. Teresy była członkiem Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Czytaj dalszą część wpisu »

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • Digg
  • Wykop
  • del.icio.us
  • LinkedIn
  • Google Buzz
  • Google Bookmarks
  • RSS
  • email
  • Drukuj

Pielgrzymka FZŚ do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w  Bardzie Śląskim

 23.06.2012

 Tradycyjnie co roku wszystkie wspólnoty braterskie z Regionu  spotykają się w Bradzie Śląskim w naszej „Procjunkuli”, aby przez wstawiennictwo Matki Bożej dziękować Panu Bogu za:

 – 20 lat istnienia Rady Regionalnych

– Ojców Asystentów Regionalnych

– wszystkich członków pracujących w Radzie Regionu Wrocławskiego

i prosić o:

– Światło Ducha Świętego dla Rady Regionu i Ojca Asystenta Regionalnego

– nowe powołanie do naszych wspólnot

– dobrych i gorliwych Asystentów i Opiekunów dla wspólnot

W tym roku nasze spotkanie przypada na dzień 23 czerwca (sobota).

Czytaj dalszą część wpisu »

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • Digg
  • Wykop
  • del.icio.us
  • LinkedIn
  • Google Buzz
  • Google Bookmarks
  • RSS
  • email
  • Drukuj