SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA MSZE ŚW. W PIERWSZE NIEDZIELE MIESIĄCA.
Rozpoczęcie Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w kaplicy nad zakrystią (wejście obok kościoła,I-piętro), następnie: Msza św. w kaplicy oraz spotkanie braterskie w salkach katechetycznych.
4 PAŹDZIERNIK: Dzień z Duchowością Franciszkańską –
wyjątkowo zaczynamy o 13:10 w kościele
-Adoracja
-Msza św.
-poczęstunek
-Koronka do Bożego Miłosierdzia
-wykład o św.Ludwiku IX
-praca w grupach
-wnioski
-Agapa
8 LISTOPAD : – nabożeństwo na cmentarzu , występ ‘Żywych Kamieni” w sali .
6 GRUDNIA : – mikołajki
3 STYCZNIA : – spotkanie opłatkowe
7 LUTY : – charyzmaty Św. Franciszka
6 MARCA :
– wstępnie rekolekcje wielkopostne 4-6 marca ( piątek godz. 17, sobota – godz. 16 i niedziela godz. 15)
– podsumowanie rekolekcji + charyzmaty Św. Franciszka
3 KWIETNIA : – jajeczko
8 MAJA : – charyzmaty Św. Franciszka
5 CZERWCA : – grill
Wspomnienia św. franciszkańskich:
28.04 – wspomnienie bł. Luchezjusza i Buonadonny – I tercjarzy – można zyskać odpust zupełny
15.05 – wspomnienie św. Małgorzaty z Cortony tercjarka – można zyskać odpust zupełny
24.05 – święto poświęcenia asyskiej Bazyliki św. Franciszka
8.06 – wspomnienie św. Jadwigi Królowej tercjarki – można zyskać odpust zupełny
13.06 – odpust św. Antoniego – można zyskać odpust zupełny
2.08 –odpust Porcjunkuli z okazji uroczystości Matki Bożej Anielskiej – można zyskać odpust zupełny 11.08 – wspomnienie św. Klary Asyskiej – można zyskać odpust zupełny
25.08 – wspomnienie św. Ludwika IX, króla, patrona FZŚ – można zyskać odpust zupełny
17.09 – święto Stygmatów św. Franciszka – można zyskać odpust zupełny
3.10 – wigilia śmierci św. Franciszka z Asyżu – Transitus (łac. przejście)
4.10 – Uroczystość św. Franciszka z Asyżu – można zyskać odpust zupełny
17.11 – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, patronki FZŚ – można zyskać odpust zupełny
29.11 – Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego
UWAGA: 16 grudnia po raz ostatni spotykamy się w roku 2013, kolejne spotkania będą się odbywały w Nowym Roku.
COTYGODNIOWE SPOTKANIA FORMACYJNE ODBYWAJĄ SIĘ :
W PONIEDZIAŁKI – O GODZ. 19. 15 ;
w SALCE NAD KAPLICĄ zwaną ” FRATERNIĄ”
(wejście obok zakrystii, schodami do góry – II piętro).
SPOTKANIA MIESIĘCZNE – poza spotkaniami cotygodniowymi wspólnota spotyka się raz w miesiącu – zwykle jest to 1-wsza niedziela danego m- ca.
Najbliższe takie spotkanie odbędzie się:
05 stycznia 2014 – rozpoczęcie Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w kaplicy nad zakrystią (wejście obok kościoła,I-piętro), następnie: Msza św. w kaplicy oraz spotkanie braterskie w salkach katechetycznych.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY OSOBY PEŁNOLETNIE
ORAZ RODZINY Z DZIEĆMI!
Plan kolejnych zeszycików z DUCHOWOŚCI FRANCISZKAŃSKIEJ
nr.19 „FRANCISZEK UBOGI Z CHRYSTUSEM” – s. Iwona
nr.20 „FRANCISZKAŃSKA SOLIDARNOŚĆ Z UBOGIMI” – s. Danuta
19. Pielgrzymka Franciszkańskiego Zakonu Świeckich trwała w dniach 20-21 lipca na Jasnej Górze. Pod hasłem „Franciszkanie świeccy w Domu Bożym” modliło się ok. 4 tys. członków zakonu z całej Polski.
Centralnym punktem spotkania była uroczysta Eucharystia odprawiona o godz. 11.00 pod Szczytem Jasnogórskim. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej Damian Muskus, franciszkanin.
W uroczystościach uczestniczyli m.in.: przełożona narodowa Franciszkańskiego Zakonu Świeckich s. Joanna Berłowska oraz o. Marian Jarząbek, przewodniczący Konferencji Asystentów Narodowych wraz z asystentami regionalnymi i wspólnotowymi.
Słowa powitania do wiernych skierował o. Łukasz Buzun, podprzeor Jasnej Góry. „Jak głoszą wasze konstytucje, wszyscy wierni powołani są do świętości, każdy z nas może kroczyć własną drogą duchową do świętości, a wy obraliście tę drogę, która jest drogą przetartą przez św. Franciszka, kroczycie i żyjecie Ewangelią na jego sposób” – zaznaczył podprzeor. Czytaj dalszą część wpisu »
I EUROPEJSKI KONGRES MŁODZIEŻY FRANCISZKAŃSKIEJ I FRANCISZKAŃSKIEGO ZAKONU ŚWIECKICH
Początkowo kongresy w Europie gromadziły tylko Młodzież Franciszkańską. Od 1999 roku odbyło się 5 takich spotkań. W dniach 9-15 lipca 2012, w Lisieux (Francja) odbył się I Europejski Kongres MF i FZŚ. Na zaproszenie odpowiedzieli członkowie Rad Narodowych FZŚ i MF (lub ich reprezentanci) z 25 krajów Europy. Łącznie koło 160 osób. Ze względu na dużą rangę wydarzenia obecna była także Rada Międzynarodowa. Oficjalnymi językami były francuski, angielski i włoski.
Lisieux zostało wybrane ze względu na św. Teresę od Dzieciątka Jezus. Została ona patronką kongresu i naszą gospodynią. Wspólnie staraliśmy się odkrywać podobieństwa jakie łączą życie św. Teresy i nauczanie św. Franciszka z Asyżu. Ponadto w dniu 12 lipca przypada rocznica ślubu jej rodziców, błogosławionych Ludwika i Zelie Martin. Dowiedzieliśmy się, że Zalie Martin, matka św. Teresy była członkiem Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
Pielgrzymka FZŚ do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie Śląskim
23.06.2012
Tradycyjnie co roku wszystkie wspólnoty braterskie z Regionu spotykają się w Bradzie Śląskim w naszej „Procjunkuli”, aby przez wstawiennictwo Matki Bożej dziękować Panu Bogu za:
– 20 lat istnienia Rady Regionalnych
– Ojców Asystentów Regionalnych
– wszystkich członków pracujących w Radzie Regionu Wrocławskiego
i prosić o:
– Światło Ducha Świętego dla Rady Regionu i Ojca Asystenta Regionalnego
– nowe powołanie do naszych wspólnot
– dobrych i gorliwych Asystentów i Opiekunów dla wspólnot
W tym roku nasze spotkanie przypada na dzień 23 czerwca (sobota).