Archiwum kategorii ‘Na bieżąco’
Rekolekcje dla FZŚ w dniach 13-15 maja 2016 w Ząbkowicach śląskich.
przyjazd w piątek /13 maja/ o godz. 16:30
rozpoczęcie rekolekcji – Nieszpory o godz. 17:00 –
W sobotę i w niedzielę 14-15 maja 2016 r. część naszej karłowickiej Wspólnoty brała udział w rekolekcjach regionalnych FZŚ. Prowadził je O.Kunibert Kubosz z Kłodzka, asystent wspólnot FZŚ w Ząbkowicach Śląskich i w Strzelinie. W rekolekcjach uczestniczyło ponad 40 członków FZŚ z różnych wspólnot. Program rekolekcji był bardzo bogaty. Rozpoczynał się wczesnym rankiem od adoracji Najświętszego Sakramentu i śpiewu „Godzinek”. Najważniejszym momentem każdego dnia była Eucharystia, podczas jednej z nich nastąpiło uroczyste odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych z wyjaśnieniem symboliki obrzędów chrztu Świętego. Innymi punktami programu dnia były: Jutrznia, Koronka do Bożego Miłosierdzia; Nieszpory, Kompleta i Apel Jasnogórski, którym towarzyszyły konferencje wygłaszane przez O.Kuniberta. Ojciec przybliżył nam temat modlitwy wspólnotowej, uczynków miłosierdzia co do duszy oraz wdzięczności. Każdego dnia nie zabrakło tez czasu na braterskie rozmowy przy cieście i kawie, było też ognisko z pieczeniem kiełbasek. Nasza Wspólnota otrzymała specjalne podziękowania za oprawę muzyczną a przede wszystkim za żywy przykład franciszkańskiej radości oraz młodość ducha.
30-31.01.2016 – Kolejny już raz mieliśmy okazję zwiedzać Szopki Franciszkańskie. Tym razem pielgrzymowaliśmy po Śląsku. Nawiedziliśmy m.in. klasztor franciszkanów w Gliwicach, Zabrzu, Chorzowie, Katowicach-Panewnikach, Borkach Wielkich i Opolu. Dwudniowe pielgrzymowanie pozwoliło nam na pokłon Matce Bożej w Częstochowie i Piekarach Śląskich. Oto niektóre nasze wspomnienia.
„Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny”.
REKOLEKCJE W BOŻNOWICACH k. HENRYKOWA
BĄDŹMY APOSTOŁAMI BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
5-07 lutego 2016
W programie
1. Kult Bożego miłosierdzia
2. Wyobraźnia miłosierdzia według Jana Pawła II
3. Jezus Chrystus ucieleśnieniem Bożego miłosierdzia.
4. Miłosierdzie łaską przebaczenia
5. „Jezu ufam Tobie”- szkoła ufności św. Siostry Faustyny
6. Jak stać się apostołem miłosierdzia?
Jak również adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź,
o 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego.
Organizator i prowadzenie- ks. Marek Mekwiński
Zapisy Ewa Wolniak – 604 055 317, ek.wolniak@gmail.com
Miejsce rekolekcji- Bożnowice k. Henrykowa, parafia św. Trójcy Świętej
Rozpoczęcie rekolekcji -Mszą św. 5.02. w piątek o godz. 17.00 –koniec rekolekcji 7.02. w niedzielę godz. 15.30.
Serdecznie zapraszamy
.
W sobotę 12.12.2015 o godzinie 11.00 odbędzie się uroczysta Eucharystia,
podczas której alumn V roku, fr. Gabriel Turkiewicz
złoży na ręce N.O. Prowincjała Alana Brzyskiego Profesję Wieczystą.
Serdecznie zapraszamy i prosimy o modlitwę.
Przez wstawiennictwo Św.Franciszka módlmy się za naszych Braci z I-Zakonu Prowincji Św. Jadwigi o dary Ducha Świętego aby byli wzorem życia ewangelicznego, a także o nowe, dobre powołania do wszystkich Zakonów św. Franciszka.
.
Podczas przygotowań do tegorocznej sesji w Dużym Domu przy ul. Jutrosińskiej 13-15 msJ Kasia Anna pisała do Ks. Biskupa Andrzeja Czai – i pośrednio do wszystkich Uczestników:












