Nazwa tej wspólnoty zaskakuje, intryguje i zachęca do przyjrzenia się bliżej jej charyzmatowi.
Celem, który będąc we Wspólnocie Żywych Kamieni, wszyscy jej członkowie starają się realizować, jest ewangelizacja przez sztukę. Sami tworzą spektakle oparte na Piśmie Świętym. Wystawiają je potem w parafii pw. św. Mikołaja i w innych miejscach, do których zostaną zaproszeni. Obrazy te są dziełami autorskimi, w które wkładają nie tylko bardzo dużo pracy, ale przede wszystkim swojej refleksji nad danym tekstem. Wszystko zaczyna się od Słowa Bożego. Środkami wyrazu są dla nas ruch, muzyka i plastyka. Przez nie staramy się oddać piękno SPOTKANIA dokonującego się w procesie zgłębiania przez nas życia duchowego w oparciu o Pismo Święte, sakramenty i naukę Kościoła.
Podczas spotkania mieliśmy okazję rozważać tajemnice różańca połączone z pantonimą gdzie za pomocą gestów przedstawiane były obrazy z Pisma Sw. i z Drogi Krzyżowej. To niezwykłe połączenie modlitwy z żywym obrazem większego wysiłku wyobraźni dzięki czemu zostało niezapomnianym przeżyciem. Z uwagi na wyjątkowość spotkania
na pewno nie było to spotkanie ostatnie .
„Pan z nieba i z łona Ojca przychodzi,
Oto się z Maryi dziś Jezus rodzi;
Łaski przynosi temu kto prosi,
Odpuszcza grzechy, daje pociechy;
O Panie nasz święty, cud niepojęty…”
.
Wszystkim Siostrom i Braciom przesyłam serdeczne życzenia: aby Jezus Chrystus, Wcielone Słowo Ojca, przez którego wszystko się stało i dla którego wszystko się stało, niech też obdarzy Was radością i pokojem, które nam obiecał,
Kontynuując naszą FZŚ-ową rekolekcyjną tradycję udaliśmy się w piątek wieczorem do franciszkańskiego klasztoru w Dusznikach Zdroju. Zostawiając hałaśliwe miasto oraz nasze zabieganie i niespokojną codzienność zagłębialiśmy się w rozważaniach nad znaczeniem ciszy, modlitwy i osobistego spotkania z Bogiem. W ciszy rodzi się nasza modlitwa do kochającego Ojca. W ciszy, w naszych sercach budzi się wdzięczność za wszystko, co otrzymujemy z Jego Łaski, a co często gubi się w troskach i problemach naszego życia. Ojciec Jozafat uzmysławiał nam jak ważny jest czas i miejsce, gdzie prawdziwie spotykamy się z Bogiem. Każdy z nas musi je znaleźć aby prawdziwie uporządkować swoje życie. Rekolekcje w Dusznikach na pewno są tym czasem i tym miejscem, gdzie pogłębiamy swoje relacje z Bogiem ale też z naszymi braćmi i siostrami. Dziękujemy najlepszemu Bogu za piękno jesiennego słońca, kolorowe liście i oczywiście grzyby, które cieszyły nie tylko nasze oczy ale i podniebienia.